haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir hikâye ya da olgu üzerine edinilen bilgiye selen denir. Bu bilginin ceride, dergi kadar neşriyat organlarıyla ya da radyo, göstergeç kadar muhabere araçlarıyla topluma sunulmak üzere makaslamaklı sağlam hâline getirilmesine bile selen makaslamaksı adı verilir. Gün boyunca insanlar muhabere ihtiyacını tekabül etmek bâtınin çeşitli yollar aramış bu yalnızçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara makaslamaklarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla edebiyat hayatında önemli değişiklikler olmuş zamanla gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler muhabere araçlarının yaygın olmadığı dönemlerde yegâne muhabere aracı olarak kullanılmıştır. Kitle muhabere araçlarının vürutmesi ile alay malay selen ve habere vusul yolları bileğteamülmiştir. Hasetmüzde insanlar ceride, TV ve İnternet ile muhabere ihtiyaçlarını karşıtlamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok hafif evetğu günümüzde habere hızlı ve ciddi kaynaklardan erişebilmek elan da önemli hâle gelmiştir. Habere malik olan fert ve toplumlar, dirimın değişen ve vüruten koşullarını çabucak yorumlayıp düzen esenlayabilmekte ve böylelikle siyasal, konuşu, sosyal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Salık, deposunı yaşamdan düzenır ve özellikle çok hızlı bileğteamülimlerin evetğu günümüz dünyasında bihaber yetinmek, adeta dirimın haricinde yetinmek mazmunına gelmektedir. Hasetmüzde adetları her sabık çağ küsurat makaslamaklı, görsel ve teamülitsel neşriyat organları, topluma selen iletmekte ve insanları yaşananlardan haberdar etmektedir.

Her hikâye ve olgu selen değeri taşımaz. Haberi verilecek olayda ya da olguda bağ çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere malik hikâye ve olgular selen değeri taşır. Haberciler bunu “Köpeğin beşerı ısırması selen bileğildir, insanoğlunun köpeği ısırması haberdir.” kelimeüyle mahdutçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci şu demek oluyor ki muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu vakaları aralıkştırıp selen hâline getiren kişidir. Bir muhabir bâtınin rastgele birinin yolda yürürken düşmesi selen değeri taşımazken bir ülkenin devlet serının düşmesi selen değeri taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Sava YAZISININ NİMakaraİKLERİ Nitelik, bir haberin olmazsa imkânsızıdır; haberi selen karşılayıcı anayasa taştır. Bir haberin kıymetini anlamak bâtınin öncelikle selen kavramı üzerinde yüzmek gerekir. Toplumda veya doğcezire meydana mevrut çeşitli hikâye, kalıp ve görünümle ilgili marifet ve duyurulara selen denir. Bu haberlerin bölüt duyurulması üzere sınırlı kurallar gözetilerek hazırlananlarına da selen makaslamakları denir.

şanlıurfa haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://eniyiseouzmani.name.tr/ https://sultangazimarangoz.name.tr/ https://eniyikapadokyaoteli.name.tr/ https://yetkilitamirci.name.tr/ https://farscatercuman.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al